Historia Częstochowy

Wzniesiony na siedzibę władz nowego miasta w 1828 roku, w dwa lata po formalnym połączeniu Starej i Nowej Częstochowy. Symbol miasta, pamiątka powstania dzisiejszej Częstochowy.Obecnie jesteśmy wiodącym dostawcą hydrauliki siłowej i węży hydraulicznych w Częstochowie, oferując setki produktów na miejscu i tysiące z dostawą z naszego magazynu centralnego. Znajdujemy się na wewnętrznym terenie firm pod adresem Wilsona 30. Ulica Wilsona znajduje się pomiędzy ulicami Jana Pawła II a aleją Najświętszej Marii Panny w Częstochowie. Oddział Częstochowa oferuje produkty i usługi wielu układów znajdujących się w maszynach stacjonarnych i mobilnych.

LASER-ATL Anna Lech, Tomasz Lech Sp.J., 42-200 Częstochowa ul. Olsztyńska 220 NIP: 573-23-36-848. Dawne, stare i obecne zdjęca Częstochowy – Częstochowa Wczoraj i Dziś. Janusz Płowecki – „Wyzwolenie Częstochowy 1945”

Produkty dostępne w markecie OBI Częstochowa możesz wcześniej obejrzeć w aktualnych katalogach i gazetkach OBI. Przyjdź i dowiedz się więcej w markecie OBI Częstochowa! Kina Cinema City, zlokalizowane w 20 miastach w całej Polsce, doskonale nadają się na wszelkie wydarzenia, jeśli uwagę gości chcesz skoncentrować na przekazie z wielkiego ekranu lub uatrakcyjnić spotkanie projekcją filmową.

Cinema City Wolność znajduje się w centrum Częstochowy i składa się z 8 klimatyzowanych sal, które pomieszczą jednocześnie ponad 1 700 widzów. Nasz oddział znajduje się pod adresem: al. Wojska Polskiego 122A, 42-207 Częstochowa, dzięki czemu z łatwością do nas trafisz. Częstochowa to miasto, które co roku przyciąga od 4 do 5 milionów pielgrzymów z 80 krajów świata.

I N F R M A C J A Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Częstochowie uprzejmie informuje, że od czerwca 2017 roku w Państwa budynku dostępny jest kolejny multipleks MUX 8 z programami cyfrowymi (Nowa TV, Metro, Zoom TV, WP). Częstochowa (okolice), Lubliniec (okolice), Aleksandria (pow. 24 kwietnia uczniowie z kl. II i III a Mikołaj Klimczak, Brajan Kaczmarek, Zofia Zborowska oraz Natan Basiak zajęli II miejsce w X Edycji Międzyszkolnego Konkursu pod hasłem „Jestem Bezpieczny” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Częstochowie.

Szkoła Podstawowa nr 47 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie zdobyła tytuł „Przyjaznej Szkoły”. Szkoła Podstawowa nr 47 w Częstochowie od sześciu lat wspiera i współpracuje ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Hufiec Częstochowa. W przypadku skorzystania z prawa odstąpienia od umowy Klient odsyła lub przekazuje rzecz na adres ul. Kiedrzyńska 9 42-200 Częstochowa, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformował Sprzedawcę odstąpieniu od umowy.

Reklamacje dotyczące niezgodności towaru z umową lub wad rzeczy sprzedanej należy zgłaszać pisemnie na adres: ul. Kiedrzyńska 9 42-200 Częstochowa lub drogą mailową na adres: s56a.reklamacje@ lub na formularzu zamieszczonym stronie na (Formularz reklamacyjny – wyłącznie dla Użytkowników zalogowanych posiadających Konto Użytkownika). Salon meblowy MEBLE-Black Red White ul. Kiedrzyńska 9 42-200 Częstochowa prowadzony jest przez Meble Black Red White Sp. z. z siedzibą w Biłgoraj,ul. MPK w Częstochowie Sp. z. posiada do wynajęcia lokal użytkowy z zapleczem.

Otwarta zostanie DLA KLIENTÓW ZEWNĘTRZNYCH stacja tankowania CNG, znajdująca się na terenie zajezdni MPK w Częstochowie Sp. z przy ul. Źrodlanej. Wykonanie usługi pełnienia funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji w systemie „projektuj i buduj” pod nazwą: „Przebudowa liniowej infrastruktury tramwajowej w Częstochowie (odcinek 1,2,3,4,5a,6)” WYKONANIE TERMOMODERNIZACJI BUDYNKU BIUROWCA MPK W CZĘSTOCHOWIE SP. Z, JAKO BUDYNKU PRZEZNACZONEGO DO OBSŁUGI PASAŻERÓW W ZBIOROWYM TRANSPORCIE PUBLICZNYM W CZĘSTOCHOWIE.

Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział w Częstochowie jest stowarzyszeniem społecznym, samofinansującym się i apolitycznym. Wśród artykułów opublikowanych w w/w książce znajduje się także artykuł autorstwa Elżbiety Surmy – Jończyk i Ewy Dubaj „Źródła do badań historii częstochowskiej społeczności żydowskiej do roku 1939 w zasobie Archiwum Państwowego w Częstochowie” Z okazji trwającego święta piłki nożnej – mundialu, rozgrywanego na stadionach w Rosji, które wchodzi w decydującą fazę, Archiwum Państwowe w Częstochowie prezentuje galerię pt. ”Zapomniane częstochowskie kluby sportowe”.

Nazwa spółki: Media Markt Polska Sp. z. Częstochowa Spółka komandytowa. Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie. Drogowe inwestycje miasta sukcesywnie docierają do wszystkich dzielnic.

16 000 zł Środki dla bezrobotnego na podjęcie działalności gospodarczej w PUP Częstochowa. Po 5 latach przenieśliśmy nasze biuro bliżej centrum miasta, w aleję Najświętszej Maryi Panny 12 d – podwórze popularnego Domu Handlowego SEKA. Maj 2010 roku, to właśnie wtedy CCIG otworzyło swoją nową lokalizację w Częstochowie.

Festiwal BOSS to ogólnopolskie wydarzenie charakterze biznesowo-edukacyjnym, które realizowane jest w 11 największych miastach w Polsce. Nasza placówka znajduje się pod adresem: Al. Najświętszej Mari Panny 7, 42-200 Częstochowa, dzięki czemu z łatwością do nas trafisz. Aby otrzymać powyższy rabat należy wysłać wiadomość z prośbą rezerwacji na email: h3368@, załączając w wiadomości hasło „Częstochowa Triathlon”.

Partnerem noclegowym Częstochowa Triathlon jest Hotel Ibis Częstochowa, przy ulicy Jaskrowskiej 22. Hotel położony jest w dogodnej lokalizacji, około 10 minut samochodem od strefy zawodów. Częstochowa Triathlon odbędzie się 22 lipca 2018 roku w Częstochowie, ale Wasza pomoc przyda się nam już 21 lipca. Położenie Częstochowy powoduje, że jest to interesujący kierunek dla sportowców z całego kraju.

Zbiornik wodny w parku wypoczynkowym w centrum miasta oraz trasa kolarska przez Jurę Krakowską – Częstochowską? © 2017 Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Godziny przyjmowania interesantów przez prokuratorów Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe: